Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Jak wypowiedzieć umowę z Netią?

Nawet najlepsza oferta na usługę w pewnym…

Jak wypowiedzieć umowę z Netią?

Kiedy nie dostaniemy odszkodowania z ubezpieczenia za pobyt w szpitalu?

Ubezpieczenie za pobyt w szpitalu to niezwykle…

Jak wybrać klimatyzację do biura?

Wykonywanie obowiązków służbowych w czasie letnich upałów…

Jak wybrać klimatyzację do biura?

Content Marketing – jak zarabiać na treściach

Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku…

Content Marketing – jak zarabiać na treściach

Ulga za internet w zeznaniu rocznym

Ulga za internet w zeznaniu rocznym

Kiedy rozliczamy się raz do roku ze swoich zarobków, szukamy możliwości na uzyskanie różnego rodzaju ulg podatkowych, które pozwolą nam odzyskać część pieniędzy, które wpłaciliśmy w formie podatku. Oczywiście te ulgi są różne, bo niektórzy korzystają chociażby z ulgi na dziecko, ale możemy także skorzystać z ulgi za internet. Jednak musimy mieć świadomość, że nie wszyscy mogą z niej skorzystać i co więcej jest to ulga, która przyznawana jest według ścisłych wytycznych. Nie mniej, jeśli możemy skorzystać z tej ulgi, to warto to zrobić, bo możemy w ten sposób zyskać nawet kilkaset złotych.

Kto może z niej skorzystać?

Jeżeli zastanawiamy się czy możemy skorzystać z ulgi za internet, to przede wszystkim powinniśmy poszukać informacji odnośnie tego, na jakiej zasadzie jest ona przyznawana. Dowiemy się wówczas, że jest to ulga, z której możemy korzystać wyłącznie dwa lata pod rząd. To oznacza, że jeśli korzystaliśmy z tej ulgi dwa lata temu i rok temu, to w obecnym rozliczeniu rocznym nie będziemy mogli jej już uwzględnić. Jeśli rozliczaliśmy ją tylko w zeszłym roku, to w tym także możemy ją rozliczyć. Co więcej, możemy przez kilka lat korzystać z internetu i nie korzystać z tej ulgi, a skorzystać z takiej możliwości dopiero w późniejszym czasie. Nie mniej ważne jest to, że możemy z niej skorzystać wyłącznie dwa razy, rozliczając ją rok po roku.

Jak ją rozliczyć i jaka będzie jej wysokość?

Warto wiedzieć, że rozliczenie ulgi za internet będzie się odbywało zarówno w podstawowym dokumencie PIT, który wypełniamy, jak i w dodatkowym PIT/O. Najpierw musimy wypełnić ten dodatkowy PIT, a następnie kwotę odliczenia jaką tam uzyskamy musimy wpisać do podstawowego dokumentu. Oczywiście do urzędu musimy przekazać zarówno PIT podstawowy, jak i ten dodatkowy. Warto tutaj również powiedzieć, że jeśli odliczamy całą ulgę, a dodatkowo mamy taką kwotę dochodu, że pozwala nam ona na pełne odliczenie ulgi, to możemy liczyć na zwrot nawet rzędu 760 złotych. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, to warto rozważyć możliwość rozliczenia ulgi za internet, bo możemy na tym naprawdę sporo zyskać.

Oczywiście rozliczając ulgę za internet musimy mieć pewność, że wszystko dobrze zrobiliśmy. Dlatego warto sprawdzić w jakich rubrykach musimy podać konkretne wartości, tak aby wszystko się zgadzało. Jeśli nie mamy doświadczenia w wypełnianiu takich dokumentów, możemy wówczas skorzystać z pomocy specjalistów, którzy świetnie znają się na wypełnianiu tego typu rozliczeń.

Tagi ⟶
Zobacz inne

2021-05-10

Balon pneumatyczny – Ponadczasowe połączenie nowoczesności i tradycji
Marketing

Balon pneumatyczny – Ponadczasowe połączenie nowoczesności i tradycji

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a to może oznaczać tylko jedno – imprezy…

2021-07-06

Czy w Poznaniu można kupić części do wózków widłowych?
Biznes

Czy w Poznaniu można kupić części do wózków widłowych?

Utrzymanie wózków widłowych wymaga inwestowania w regularną konserwację oraz serwis. Zwłaszcza wówczas, gdy ich wydajność…

2021-08-16

Ozon – jak jest wykorzystywany w dezynfekcji?
Biznes

Ozon – jak jest wykorzystywany w dezynfekcji?

Pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów wymaga zastosowania sprawdzonych, skutecznych środków. Jednym z nich jest ozon, szeroko…

2021-07-22

Czy możliwe jest odrzucenie spadku?
Hipoteka

Czy możliwe jest odrzucenie spadku?

Spadek nie zawsze wiąże się z pozyskaniem dóbr czy pieniędzy – nierzadko zdarzają się sytuacje,…

Komentarze

waldek

25 marca 2021

a istnieje jeszcze takie coś? 😀

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.