Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

W jakich przypadkach wymagane jest obuwie robocze?

Obuwie robocze służy nam wyłącznie do poruszania…

W jakich przypadkach wymagane jest obuwie robocze?

Laptopy Warszawa dla najbardziej wymagających graczy

Laptopy Warszawa dla najbardziej wymagających graczy

Twoim największym hobby jest granie w gry komputerowe i właśnie to relaksuje Cię najbardziej po męczącym dniu w pracy? W takim razie warto postawić na dobrej jakości sprzęt komputerowy, który pozwoli Ci się cieszyć grami o dobrej jakości i sprawi, że zapomnisz o całym świecie, przenosząc się w wirtualny świat. Kiedyś możliwe było granie w gry komputerowe tylko na komputerach stacjonarnych, jednak teraz w czasach tak bardzo rozwiniętych technologii na rynku znajdziemy laptopy, które sprostają oczekiwaniom każdego najbardziej wymagającego gracza. Jak szukać takich laptopów, o czym warto pamiętać przy wyborze komputera gamingowego i jakie parametry są najważniejsze? Spieszymy z odpowiedzią w kilku zdaniach poniżej.

Laptopy gamingowe – zwróć uwagę na te parametry

Najważniejsze trzy cechy laptopów gamingowych to karta graficzna, procesor i pamięć RAM. Komputer gamingowy musi być mocny, wydajny i szybki, co osiągniemy właśnie dzięki odpowiednim dobraniu tych trzech parametrów. Karta graficzna w największym stopniu wpływa na realizm w czasie gry, a także jej płynność. Im mocniejsza, tym efektywniejsze będą na przykład sceny walki, eksplozje i detale. Najlepsze będą karty nVidia GeForce RTX (modele 2080, 2070, 2060, 3080, 3070, 3060, 3050) oraz  nVidia GeForce GTX (modele 1080, 1070, 1660, 1060, 1650, 1050Ti, 1050, 880M, 870M, 860M, 980M, 970M, 965M, 960M). W przypadku procesora warto zainwestować w co najmniej czterordzeniowy, ośmiowątkowy, ale najlepszy będzie sześciordzeniowy, jednak musimy pamiętać, że nie będzie on należał do najtańszych. 

Jaka pamięć RAM będzie najlepsza, to wszystko zależy od rodzaju gier, w jakie zamierzamy grać. Przy grach niskobudżetowych wystarczy nam 8GB pamięci RAM, natomiast przy grach z wyższej półki zainwestujmy w 16GB RAM. Jeśli jeszcze nie wiemy jakie gry wybrać najlepiej zdecydować się na największą możliwą pamięć. Przy takiej konfiguracji parametrów gra będzie wydajna, płynna i bez opóźnień. Laptopy Warszawa do gier powinny posiadać także wydajny dysk SSD. Co jeszcze jest ważne? Przy spędzaniu dużej ilości czasu na grach warto zwrócić uwagę na ekran. Dla dobrej jakości obrazu wybierzmy ekran o rozdzielczości minimum Full HD, dodatkowo rekomendujemy wielkość przekątnej 27 cali. Pozwoli nam to na ujrzenie wszystkich szczegółów szybko dziejącej się akcji, a także nie narazi naszych oczu na zmęczenie.

Laptopy Warszawa – dodatkowe przydatne funkcje do gier 

Laptopy gamingowe dostępne na rynku mogą posiadać szereg ważnych funkcji, które sprawią, że doświadczenia i emocje w grze będą jeszcze większe. Jedną z nich jest kamerka internetowa, dzięki które możemy komunikować się z innymi graczami, a także grać wspólnie z przyjaciółmi. Opcja eye tracking śledzi Twoje oczy w czasie gry, dzięki czemu po zakończeniu starcia możesz przeanalizować, czy na pewno skupiłeś się na tym co najważniejsze i poprawić jakość kolejnej wirtualnej potyczki. Warto zwrócić uwagę na to, aby laptopy w Warszawie były odpowiednio doposażone z myślą o graczach. Specjalne klawiatury, myszki, kierownice do gier wyścigowych, specjalne słuchawki i głośniki to tylko jedne z wielu dodatkowych akcesoriów, jakie można nabyć. 

A jakie są najbardziej pożądane laptopy do gier? Obecnie w rankingach wygrywa Gigabyte G5 KD i5-11400H/16GB/512/W11x RTX3060 144Hz charakteryzujący się ostrym obrazem, 16GB pamięcią RAM i sześciordzeniowym procesorem. Wśród laptopów z niższej półki cenowej jest polecany MSI GF63.

Gdzie szukać laptopów dla graczy w Warszawie?

Zakup laptopa do gier o wysokich parametrach to niemały wydatek. Warto poszukać specjalnych promocji w sklepach stacjonarnych i internetowych lub skorzystać z opcji proponowanych przez firmy zajmujące się sprzętem poleasingowym. Możliwe, że w taki sposób uda Wam się zdobyć komputer bardzo dobry jakościowy, w atrakcyjniejszej cenie. Jedno jest pewne, jeśli chcemy prawdziwie cieszyć się czasem spędzonym na grach, nie warto oszczędzać na wspomnianych parametrach. Taki komputer zapewni nam niezapomniane wrażenia z gry i posłuży przez lata.

Zobacz inne

2023-02-13

Impreza firmowa
Firma

Impreza firmowa

Czym dziś właściwie jest impreza firmowa? Czy spotkanie pracowników w knajpce po pracy to jest…

2022-03-13

Zawody przyszłości. Jakie stanowiska będą popularne w przyszłości.
Praca

Zawody przyszłości. Jakie stanowiska będą popularne w przyszłości.

Wraz ze zmianami technologicznym i społecznymi następują również zmiany na rynku pracy. Jest to nieuniknione…

2022-02-04

Sytuacja frankowiczów w roku 2022 – czego można się spodziewać?
Finanse

Sytuacja frankowiczów w roku 2022 – czego można się spodziewać?

Nowy rok zawsze oznacza zmiany. Większość z nas chce wiedzieć, czego może się spodziewać, co…

2021-08-16

Ozon – jak jest wykorzystywany w dezynfekcji?
Biznes

Ozon – jak jest wykorzystywany w dezynfekcji?

Pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów wymaga zastosowania sprawdzonych, skutecznych środków. Jednym z nich jest ozon, szeroko…

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.