Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Ulga za internet w zeznaniu rocznym

Kiedy rozliczamy się raz do roku ze…

Ulga za internet w zeznaniu rocznym

Komu zlecić tłumaczenie treści specjalistycznych?

Do biur tłumaczeń nierzadko zgłaszają się klienci,…

Komu zlecić tłumaczenie treści specjalistycznych?

Czym charakteryzuje się polisolokata?

Arsenał instrumentów finansowych w ofercie banków jest…

Czym charakteryzuje się polisolokata?

Jak wypowiedzieć umowę z Netią?

Jak wypowiedzieć umowę z Netią?

Nawet najlepsza oferta na usługę w pewnym momencie może już nie wzbudzać takiej radości. Może się wówczas okazać, że znajdziemy coś ciekawszego i bardziej korzystnego, albo może być tak, że jednak pojawią się jakieś ukryte sprawy, o których nie mieliśmy pojęcia, a które nam nie odpowiadają. W takiej sytuacji może być tak, że będziemy chcieli zmienić dostawcę danej usługi. Jednak żebyśmy mogli to zrobić, w pierwszej kolejności będziemy musieli zakończyć umowę, która już trwa. Jak rozwiązać taką umowę, jeśli mamy ją podpisaną z Netią?

Podjęcie pierwszych kroków.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wypowiedzenie umowy w Netii musi się odbyć w formie pisemnej. To oznacza, że możemy wysłać stosowną informację na adres e-mail, faksem albo wysyłając tradycyjny list za pomocą poczty. Tylko wówczas nasza rezygnacja z umowy będzie mogła być rozpatrzona i uznana. Dodatkowo warto też pamiętać o tym, że taka umowa będzie mogła być zakończona tylko w odpowiednim terminie. To oznacza, że jeśli zakończymy naszą umowę, to będziemy musieli poczekać do końca kolejnego miesiąca, aż zostanie ona wygaszona, a więc przez ten jeden miesiąc będziemy musieli jeszcze zapłacić za korzystanie z usług Netii. Warto się także upewnić, czy w związku z rozwiązaniem umowy nie będziemy ponosić jakiejś kary finansowej. Zazwyczaj podczas podpisywania umowy w promocji, mamy właśnie minimalny okres, w którym musi trwać współpraca i wówczas wcześniejsze jej rozwiązanie może się zakończyć nieprzyjemnymi, finansowymi konsekwencjami.

To musimy wziąć pod uwagę

Zdecydowaliśmy, że wypowiedzenie chcemy złożyć przez e-mail? Pamiętajmy, że nie wystarczy wpisać w wiadomości informacji o rezygnacji. Musimy stworzyć pismo, w którym będą zawarte takie informacje jak nasze dane, lokalizacja świadczenia usługi, numer naszego konta w Netii, nazwa usługi, oświadczenie o woli rezygnacji. Takie pismo trzeba będzie wydrukować, albo napisać ręcznie, na końcu złożyć na nim własnoręczny podpis, zeskanować i dopiero wówczas można wysłać jako załącznik do wiadomości e-mail. Jeśli nie zrobimy tego w ten sposób, to nasza rezygnacja będzie nie ważna. Warto również pamiętać o tym, aby poprosić o przysłanie potwierdzenia rozwiązania umowy, tak abyśmy mieli wszystko podparte odpowiednimi pismami.

Wypowiedzenie umowy w Netii nie jest trudne, pod warunkiem, że dokładnie wypełnimy wszystkie punkty i będziemy trzymać się tego, co należy zrobić. Nie mniej musimy też pamiętać o tym, że naliczany będzie cały kolejny okres rozliczeniowy zanim umowa się zakończy.

Tagi ⟶
Zobacz inne

2023-05-10

Jakie narzędzia są używane do pomiarów sieci FTTH i jak je stosować?
Internet

Jakie narzędzia są używane do pomiarów sieci FTTH i jak je stosować?

Diagnostyka i pomiary sieci FTTH, to proces wymagający wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Poniżej przedstawiamy…

2021-07-06

Różnice między KPIR i księgami handlowymi
Podatki

Różnice między KPIR i księgami handlowymi

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji przychodów i kosztów. Może on dokonywać rozliczeń księgowych…

2021-03-24

Czy pożyczka hipoteczna jest korzystniejsza niż kredyt gotówkowy?
Hipoteka

Czy pożyczka hipoteczna jest korzystniejsza niż kredyt gotówkowy?

Główną zaletą pożyczek hipotecznych jest ich niskie oprocentowanie. Są one brane pod zastaw nieruchomości, dlatego…

2022-12-21

Noże introligatorskie – co warto wiedzieć?
Biznes

Noże introligatorskie – co warto wiedzieć?

W branży poligraficznej niezwykle istotna jest precyzja materiałów i narzędzi. Niestety w przypadku, gdy są…

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.