Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Jakie elementy można zmierzyć dzięki ramionom pomiarowym?

Automatyzacja procesów produkcyjnych wymaga coraz dokładniejszych metod…

Jakie elementy można zmierzyć dzięki ramionom pomiarowym?

Jak obliczana jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to termin, którym określa się…

Jak obliczana jest zdolność kredytowa?

Personalizowane pudełka wysyłkowe – tajna broń e-commerce

Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej…

Personalizowane pudełka wysyłkowe – tajna broń e-commerce

Serwis noży introligatorskich – dlaczego warto się nim zainteresować?

Nawet najlepsze narzędzia introligatorskie, wykonane z wysokogatunkowej…

Content Marketing – jak zarabiać na treściach

Content Marketing – jak zarabiać na treściach

Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku może być szansą dla rodzimych wydawców internetowych na zwiększenie ruchu na stronie oraz monetyzację swojej domeny. W dobie tabletów i smartfonów, kiedy wyszukanie informacji o produkcie zajmuje tylko kilka sekund, tradycyjny marketing może się nie sprawdzić – obecnie użytkownicy Internetu poszukują wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytania, a nie natarczywej reklamy. Ciekawą alternatywę dla niego stanowi content marketing, skupiający się na dotarciu do potencjalnego klienta poprzez wartościowe treści.

Czym jest content marketing?

Istotą content marketingu jest dotarcie do potencjalnego klienta poprzez przydatne i atrakcyjne treści, zamieszczane na portalach internetowych. Możliwe jest to przede wszystkim dzięki merytorycznym artykułom, a także infografikom oraz różnego rodzaju materiałom multimedialnym. Zaletą content marketingu jest brak natarczywych reklam i „wciskania” klientom niepotrzebnych im do niczego produktów. Zamiast typowych tekstów sprzedażowych, które na internaucie nie robią już wrażenia, dostajemy wysokiej jakości informacje, zabawne filmiki z poradami czy też zaskakujące propozycje rozwiązania problemów. Większość z nas na co dzień wiele godzin spędza na surfowaniu po Internecie – dlatego wydaje się, że content marketing będzie coraz bardziej skuteczny.

Content marketing szansą dla blogera i właściciela serwisu?

Tradycyjny marketing nie wystarczy – z takiego założenia wychodzą firmy, które pozyskują klientów w Internecie. Stawiają przede wszystkim na jakość publikowanych treści – ich użyteczność oraz atrakcyjność dla konsumenta. Kolejnym ważnym elementem jest miejsce w sieci, gdzie treści zostaną opublikowane. Liczy się autorytet domeny oraz skuteczność w dotarciu do grupy docelowej. Przez wielu wydawców content marketing postrzegany jest zatem jako źródło unikalnego contentu, który zatrzyma na dłużej użytkownika na serwisie, będzie odpowiedzią na jego potrzeby. Dostrzegają oni również, że jest to sposób na monetyzację serwisu. Skąd zatem czerpać treści content marketingowe? Można wybrać tradycyjny sposób, czyli czekać na zlecenie bezpośrednio od reklamodawcy lub agencji, która go reprezentuje.. Wygląda na to, że jest to jedyna jak dotąd sieć skupiająca zarówno małych, tematycznych jak i największych polskich wydawców internetowych oraz reklamodawców, którym zależy na budowaniu świadomości i wizerunku swoich marek wśród internautów. Można zauważyć, że jej funkcjonalność oparta jest na tym, by wydawca mógł w jednym miejscu pozyskać jak największą skalę zamówień i wartościowego contentu (neutralnych artykułów dopasowanych do tematyki serwisu wraz z atrakcyjnymi grafikami).

Ile można na tym zarobić?

W ceny artykułów sponsorowanych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za publikację. Czyli z jednej strony wydawca i właściciel serwisu otrzymują treści o najwyższej jakości do opublikowania – a dodatkowo zarabiają na tym przyzwoite kwoty. Reklamodawcy z kolei otrzymują artykuły, które wzmacniają ich brand i pozycjonują ich branżowych ekspertów oraz firmy przyjazne użytkownikom, dzielące się swoją wiedzą.

Zobacz inne

2021-03-22

Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczony?
Ubezpieczenie

Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczony?

Zazwyczaj wiemy czy jesteśmy ubezpieczeni czy nie. Prawda jednak jest taka, że czasami zdarzają się…

2021-03-20

Ulga za internet w zeznaniu rocznym
Internet

Ulga za internet w zeznaniu rocznym

Kiedy rozliczamy się raz do roku ze swoich zarobków, szukamy możliwości na uzyskanie różnego rodzaju…

Czym charakteryzuje się polisolokata?
Finanse

Czym charakteryzuje się polisolokata?

Arsenał instrumentów finansowych w ofercie banków jest niemalże niewyczerpany. Od paru lat znajduje się w…

2022-08-05

Jakie materiały można grawerować laserem?
Biznes

Jakie materiały można grawerować laserem?

Grawerowanie to powszechna technika znakowania przedmiotów, co pozwala podnieść ich walory estetyczne, a także uczynić…

Komentarze

dolar

26 marca 2021

treści w dzisiejszych czasach to podstawa

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.