Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Kto serwisuje wózki widłowe we Wrocławiu?

Eksploatacja wózków widłowych musi wiązać się z…

Kto serwisuje wózki widłowe we Wrocławiu?

Czym charakteryzuje się polisolokata?

Arsenał instrumentów finansowych w ofercie banków jest…

Czym charakteryzuje się polisolokata?

Umowa franczyzowa – co powinna zawierać?

Uruchomienie własnego biznesu, który w dodatku da…

Umowa franczyzowa – co powinna zawierać?

Czy do ubezpieczenia telefonu wlicza się ochrona wyświetlacza?

Czy do ubezpieczenia telefonu wlicza się ochrona wyświetlacza?

Do ubezpieczenia telefonu mogą być wliczane przeróżne sytuacje, w których nasz smartfon ulegnie uszkodzeniu. Warunki różnią się w zależności od wybranej umowy. A co z ochroną wyświetlacza? Czy zostanie od wymieniony w momencie, gdy przestanie działać? Większość usług tego rodzaju obejmuje także problemy związane z wyświetlaczem. Warto jednak upewnić się co do tego i dokładnie przeczytać podpisywaną umowę. Jak ubezpieczyć telefon?

Jak powinno wyglądać ubezpieczenie smartfona?

Ubezpieczenie smartfona to usługa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, skoro chętnie kupujemy drogie i nowoczesne telefony. Trudno jest nam przewidzieć, co złego może stać się z urządzeniem podczas jego użytkowania. Czasami jest to przypadkowe zalanie, innym razem upadek z nawet niewielkiej wysokości. Zdarza się również, że oprogramowanie przestanie działać we właściwy sposób z dnia na dzień. 

Szukanie serwisu na własną rękę lub zakup nowego urządzenia zazwyczaj nam się nie uśmiecha. Stąd też wiele pytań o to, gdzie ubezpieczyć telefon i jak poprawnie to zrobić. Ale czy w zakres umowy wchodzi także ochrona ekranu?

Czy do ubezpieczenia telefonu wliczamy ochronę ekranu?

Aby mieć pewność, że ubezpieczenie smartfona chroni nas również w przypadku uszkodzenia ekranu, koniecznie musimy przeczytać podpisywaną umowę. Na przykład Samsung Care+ obejmuje właśnie naprawę ekranu, w tym uszkodzenia fizyczne, takie jak między innymi jego strzaskanie*. Nie da się ukryć, że to jeden z ważniejszych zapisów. Pęknięcia wyświetlacza zdarzają się niezwykle często i mogą wystąpić w nieoczekiwanym momencie. Zdarza się, że uderzenie wcale nie musi być silne. 

Oprócz ochrony ekranu, Samsung Care+ to również wymiana baterii na nową i oryginalną, a także pomoc w przypadku problemów z oprogramowaniem. W zakres usługi wchodzą też inne naprawy i konieczność wymiany poszczególnych elementów, co szczegółowo zostało opisane w umowie. 

Jeżeli martwisz się, że Twój telefon może zostać uszkodzony podczas jego użytkowania lub też chcesz mieć pewność, że zostanie on przekazany w dobre ręce (znalezienie właściwego serwisu nie zawsze jest łatwe), to koniecznie rozważ opłacanie dodatkowej ochrony, którą w tym przypadku jest ubezpieczenie smartfona. 

Jak ubezpieczyć telefon?

Wiele osób zastanawia się, jak ubezpieczyć telefon i gdzie to zrobić. Zaleca się, aby tego rodzaju kroki podjąć przy zakupie urządzenia. W ten sposób ochrona będzie obowiązywała od samego początku użytkowania sprzętu. To jedno z najlepszych rozwiązań. A gdzie ubezpieczyć telefon? Podczas dokonywania transakcji najpewniej zostanie nam zaoferowana usługa tego rodzaju. Przedstawione zostaną jej warunki oraz koszty, jakie będziemy musieli ponieść. Możemy zadecydować, czy interesuje nas ochrona na rok, czy może na dłużej. 

Skoro wiesz już, gdzie ubezpieczyć telefon i jak to zrobić, warto zastanowić się nad dokupieniem tego rodzaju ochrony, która może być przydatna w niezwykle wielu sytuacjach. Szczególnie jest to dobra opcja dla rodziców, którzy chcą kupić nowe urządzenie swojemu dziecku i martwią się, że telefon zostanie uszkodzony podczas jego standardowego użytkowania. 

*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.

Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf

Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf

Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.

Zobacz inne

2021-05-10

Balon pneumatyczny – Ponadczasowe połączenie nowoczesności i tradycji
Marketing

Balon pneumatyczny – Ponadczasowe połączenie nowoczesności i tradycji

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a to może oznaczać tylko jedno – imprezy…

2021-08-16

Ozon – jak jest wykorzystywany w dezynfekcji?
Biznes

Ozon – jak jest wykorzystywany w dezynfekcji?

Pozbycie się szkodliwych mikroorganizmów wymaga zastosowania sprawdzonych, skutecznych środków. Jednym z nich jest ozon, szeroko…

2021-03-23

Nadpłata kredytu – czy warto?
Finanse

Nadpłata kredytu – czy warto?

Nadpłacanie kredytu, kiedy dysponuje się zapasową ilością gotówki mogłoby się wydawać najbardziej rozsądnym krokiem. W…

2021-08-12

Czym są znaki towarowe i jak zastrzec ich ochronę?
Biznes

Czym są znaki towarowe i jak zastrzec ich ochronę?

Znakiem towarowym jest oznaczenie, które pozwala na odróżnienie towarów pochodzących od jednego przedsiębiorcy od towarów…

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.