Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Balony reklamowe jako wyjątkowa forma reklamy

Balony to pozornie małe i proste akcesoria,…

Balony reklamowe jako wyjątkowa forma reklamy

Jak obliczana jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to termin, którym określa się…

Jak obliczana jest zdolność kredytowa?

3 cechy, którymi powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi

Częstym gościem hoteli na całym świecie jest…

3 cechy, którymi powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi

Personalizowane pudełka wysyłkowe – tajna broń e-commerce

Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej…

Personalizowane pudełka wysyłkowe – tajna broń e-commerce

Noże introligatorskie – co warto wiedzieć?

Noże introligatorskie – co warto wiedzieć?

W branży poligraficznej niezwykle istotna jest precyzja materiałów i narzędzi. Niestety w przypadku, gdy są one nieodpowiednie, cierpi na tym jakość wykonanych zleceń dla naszych klientów, co skutkuje ich niezadowoleniem. Chcąc wprowadzić swoje usługi na jak najwyższy poziom pamiętaj, że są rzeczy, na których zwyczajnie nie opłaca się oszczędzać, ponieważ może to przynieść więcej strat, niż korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co warto wiedzieć o nożach introligatorskich.

Czym zajmuje się branża introligatorska?

Usługi introligatorskie są działem branży poligraficznej. Najprościej mówiąc, introligator zajmuje się oprawianiem różnego rodzaju wydruków, ale też ich ozdabianiem, albo wycinaniem. Z usługą introligatorską mamy do czynienia, gdy drukujemy i oprawiamy pracę dyplomową. Na rynku wiele firm korzysta z wydruków i indywidualnych opraw swoich tekstów branżowych – na przykład restauracje, które witają swoich gości wręczeniem im pięknie oprawionych kart menu. Jest to wizytówka, warto o nią zadbać.

Jakie są rodzaje noży introligatorskich?

Noże introligatorskie różnicujemy przede wszystkim ze względu na ich przeznaczenie. Wyróżniamy noże do cięcia papieru i kartonu, tektury, a także np. do skóry. Jak widzisz, zastosowań może być wiele, dlatego wybierając noże dla swojego zakładu uwzględnij swoje codzienne potrzeby. Najlepszym materiałem, z którego stworzone są noże jest stal szybkotnąca HSS. Produkty te są przystosowane do cięcia dużej ilości papieru, kartonu. Noże ze stali HSS są bardziej wytrzymałe np. od tych zrobionych ze stali szwedzkiej. 

Cechy dobrych noży introligatorskich

Aspekt, który należy tu wskazać to przede wszystkim wytrzymałość i trwałość produktu. Ze względu na dużą precyzję pracy, nóż powinien być też wygodny, dostosowany do dłoni. Idealnie, gdyby posiadał antypoślizgowy uchwyt. Przy wyborze noża introligatorskiego miej na uwadze to, że niższa cena często niestety może przełożyć się na słabszą jakość produktu. Nie warto oszczędzać na podstawowym narzędziu pracy, gdyż naprawa bądź wymiana na nowy może przynieść większe koszty.

Jak dbać o noże introligatorskie?

Jeśli chcesz, aby Twoje noże introligatorskie były jak najbardziej wydajne przy dostarczaniu klientom najwyższej jakości produktów, koniecznie pamiętaj o ich serwisie. Jak poznać, że sprzęt wymaga ostrzenia? Zazwyczaj można zaobserwować niedokładne cięcie, delikatne zaciągnięcia papieru. Jest to znak, że już czas oddać je do zakładu szlifierskiego, który przywróci Twoim nożom pierwotną ostrość. 

Zobacz inne

2021-03-21

Ubezpieczenie kredytu – wady i zalety
Kredyt

Ubezpieczenie kredytu – wady i zalety

Ubezpieczanie kredytów jest dzisiaj coraz bardziej powszechną praktyką. Banki wymagają wykupienia podobnych ubezpieczeń najczęściej w…

2022-06-02

Rodzaje kredytów dla samorządów terytorialnych
Kredyty

Rodzaje kredytów dla samorządów terytorialnych

Jednostki samorządu terytorialnego, aby mogły realizować powierzone im zadania, muszą dysponować środkami finansowymi. Z racji…

2022-02-21

Jak wybrać klimatyzację do biura?
Firma

Jak wybrać klimatyzację do biura?

Wykonywanie obowiązków służbowych w czasie letnich upałów nie jest niczym przyjemnym. Właśnie dlatego w wielu…

2021-03-23

Nadpłata kredytu – czy warto?
Finanse

Nadpłata kredytu – czy warto?

Nadpłacanie kredytu, kiedy dysponuje się zapasową ilością gotówki mogłoby się wydawać najbardziej rozsądnym krokiem. W…

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.