Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Jak działa reklama Google Ads?

Czy nam się to podoba czy nie,…

Jak działa reklama Google Ads?

Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczony?

Zazwyczaj wiemy czy jesteśmy ubezpieczeni czy nie.…

Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczony?

Czym jest podatek VAT?

Z podatkami mamy do czynienia każdego dnia…

Czym jest podatek VAT?

Mobilne obszary w biznesie

Wiele obszarów działalności w firmach może z…

Mobilne obszary w biznesie

3 cechy, którymi powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi

3 cechy, którymi powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi

Częstym gościem hoteli na całym świecie jest klient biznesowy. W hotelach toczy się duża część jego życia, podróże służbowe wpisane są bowiem w jego pracę. Zależy mu zatem na tym, aby na miejscu mieć wszelkie udogodnienia, które pozwolą mu się skupić jedynie na interesach. Z naszego artykułu dowiesz się, jakimi cechami powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi.

Po pierwsze – postaw na atrakcyjną lokalizację

Spotkania biznesowe odbywają się najczęściej w dużych miastach. Z tego powodu atrakcyjna lokalizacja hotelu rozumiana jest nieco inaczej niż w przypadku wakacyjnych wyjazdów. O ile jadąc na urlop chcemy odpocząć i wybieramy często miejsce z dala od miejskiego zgiełku, o tyle podróże w interesach wymagają łatwej komunikacji.

Hotel sprzyjający biznesowi powinien  znajdować się w takim miejscu, które zapewni bezproblemowy dojazd do różnych części miasta oraz innych miejscowości – wyjaśnia przedstawiciel hotelu Amber z Gdańska. Będzie to gwarancja, że na spotkania biznesowe zawsze dotrzemy na czas. Atutem jest także przestronny parking, który umożliwi bezpieczne pozostawienie samochodu. Z drugiej strony klient biznesowy chciałby odpocząć po intensywnym dniu. Najlepiej więc jeśli hotel znajduje się w zacisznym miejscu, ale jednocześnie szybko można z niego dotrzeć do centralnych punktów miasta.

Po drugie – wybierz wysoki standard pokoju

Wysoki standard hotelu gwarantuje, że będzie można się skupić przede wszystkim na interesach. Przy podróżach biznesowych najważniejsza jest  dbałość o zabranie ważnych dokumentów i poświęcenie czasu pracy. W związku z tym nie chcemy on na ogół myśleć także o spakowaniu przedmiotów codziennego użytku. Ponadto zabieranie ich w podróż byłby niewygodne, tym bardziej, że wyjazd w interesach często wymaga odwiedzenia kilku miast i noclegu w różnych hotelach. Wybór hotelu o wysokim standardzie daje pewność, że na wyposażeniu pokoju znajdzie się wszystko, co będzie niezbędne do codziennego funkcjonowania. Oprócz ręczników czy suszarki do włosów, powinno się tam także znaleźć żelazko z deską do prasowania, dzięki czemu na każdym spotkaniu w interesach będziemy wyglądać schludnie. Dla klienta biznesowego niekiedy ważna jest także możliwość skorzystania z sejfu. Najlepiej jeśli znajduje się on we własnym pokoju, zapewnia to bowiem poczucie prywatności i swobody.

Po trzecie – wybierz hotel z udogodnieniami

Hotel dla klientów biznesowych powinien oferować pakiet konferencyjny. Warto bowiem wiedzieć, że klient przyjeżdżający w interesach może mieć zaplanowane spotkania w mieście, ale niekiedy także dla wygody i szybkości działań, woli przeprowadzać rozmowy na miejscu. Jeśli hotel posiada w ofercie pakiet konferencyjny, oznacza to że zapewnia on zaplecze techniczne do organizacji konferencji, prowadzenia rekrutacji czy szkoleń, a także innych działań biznesowych. Tego typu miejsce umożliwia również prowadzenie spokojnej pracy w pokoju hotelowym lub w odrębnej sali. Będzie w nim można także zorganizować spotkanie z partnerem w interesach.

Ostatnią, choć równie ważną kwestią jest możliwość relaksu po pracy. Spotkania biznesowe trwają na ogół wiele godzin i mogą być stresujące. Dobrze jest więc, aby po ich zakończeniu mieć możliwość kojącego odpoczynku. Przy wyborze hotelu warto zatem zwrócić uwagę na to, aby miał on strefę relaksu. Powinna być ona dostępna całodobowo, aby można z niej było skorzystać o dogodnej dla siebie porze. Strefa SPA sprawi, że  pobyt na delegacji będzie doskonałą okazją do załatwienia spraw służbowych, a jednocześnie do wypoczynku. Odpowiedni dobrane zabiegi czy też możliwość korzystania z saun to doskonały sposób na relaks i to nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to ważne kryterium wyboru hotelu sprzyjającego biznesowi.

Podsumowując, hotel sprzyjający biznesowi powinien spełniać kilka wymogów. Istotne jest, aby był on usytuowany w dogodnej lokalizacji, posiadał pakiety konferencyjne i strefę relaksu oraz cechował się wysokim standardem. Wszystko to sprawi, że praca będzie nie tylko komfortowa, ale też przyjemna. 

Zobacz inne

2021-09-01

Czy reklama na bawełnianych gadżetach reklamowych przyciąga klientów?
Marketing

Czy reklama na bawełnianych gadżetach reklamowych przyciąga klientów?

Nie da się zaprzeczyć, że gadżety z logo firmowym to bardzo chętnie wykorzystywana forma reklamy.…

2021-03-22

Jak wypowiedzieć umowę z Netią?
Internet

Jak wypowiedzieć umowę z Netią?

Nawet najlepsza oferta na usługę w pewnym momencie może już nie wzbudzać takiej radości. Może…

2021-08-16

W jakich przypadkach wymagane jest obuwie robocze?
Zatrudnienie

W jakich przypadkach wymagane jest obuwie robocze?

Obuwie robocze służy nam wyłącznie do poruszania się w zakładzie pracy oraz podczas zleceń wykonywanych…

2021-04-16

W dobie COVID-19 rośnie zapotrzebowanie na restrukturyzacje firm.
Biznes

W dobie COVID-19 rośnie zapotrzebowanie na restrukturyzacje firm.

Niestety w związku z panującą już od ponad roku epidemią COVID-19, wielu przedsiębiorców popadło w…

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.