Biznes-radar.pl
Biznes-radar.pl

Firmowe bazy danych

Baza danych to konieczność, gdy zachodzi potrzeba…

Firmowe bazy danych

Pomysł na biznes fundamentem sukcesu

Własna firma to marzenie wielu osób, nie…

Pomysł na biznes fundamentem sukcesu

Content Marketing – jak zarabiać na treściach

Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku…

Content Marketing – jak zarabiać na treściach

Umowa franczyzowa – co powinna zawierać?

Uruchomienie własnego biznesu, który w dodatku da…

Umowa franczyzowa – co powinna zawierać?

3 cechy, którymi powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi

3 cechy, którymi powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi

Częstym gościem hoteli na całym świecie jest klient biznesowy. W hotelach toczy się duża część jego życia, podróże służbowe wpisane są bowiem w jego pracę. Zależy mu zatem na tym, aby na miejscu mieć wszelkie udogodnienia, które pozwolą mu się skupić jedynie na interesach. Z naszego artykułu dowiesz się, jakimi cechami powinien wyróżniać się hotel sprzyjający biznesowi.

Po pierwsze – postaw na atrakcyjną lokalizację

Spotkania biznesowe odbywają się najczęściej w dużych miastach. Z tego powodu atrakcyjna lokalizacja hotelu rozumiana jest nieco inaczej niż w przypadku wakacyjnych wyjazdów. O ile jadąc na urlop chcemy odpocząć i wybieramy często miejsce z dala od miejskiego zgiełku, o tyle podróże w interesach wymagają łatwej komunikacji.

Hotel sprzyjający biznesowi powinien  znajdować się w takim miejscu, które zapewni bezproblemowy dojazd do różnych części miasta oraz innych miejscowości – wyjaśnia przedstawiciel hotelu Amber z Gdańska. Będzie to gwarancja, że na spotkania biznesowe zawsze dotrzemy na czas. Atutem jest także przestronny parking, który umożliwi bezpieczne pozostawienie samochodu. Z drugiej strony klient biznesowy chciałby odpocząć po intensywnym dniu. Najlepiej więc jeśli hotel znajduje się w zacisznym miejscu, ale jednocześnie szybko można z niego dotrzeć do centralnych punktów miasta.

Po drugie – wybierz wysoki standard pokoju

Wysoki standard hotelu gwarantuje, że będzie można się skupić przede wszystkim na interesach. Przy podróżach biznesowych najważniejsza jest  dbałość o zabranie ważnych dokumentów i poświęcenie czasu pracy. W związku z tym nie chcemy on na ogół myśleć także o spakowaniu przedmiotów codziennego użytku. Ponadto zabieranie ich w podróż byłby niewygodne, tym bardziej, że wyjazd w interesach często wymaga odwiedzenia kilku miast i noclegu w różnych hotelach. Wybór hotelu o wysokim standardzie daje pewność, że na wyposażeniu pokoju znajdzie się wszystko, co będzie niezbędne do codziennego funkcjonowania. Oprócz ręczników czy suszarki do włosów, powinno się tam także znaleźć żelazko z deską do prasowania, dzięki czemu na każdym spotkaniu w interesach będziemy wyglądać schludnie. Dla klienta biznesowego niekiedy ważna jest także możliwość skorzystania z sejfu. Najlepiej jeśli znajduje się on we własnym pokoju, zapewnia to bowiem poczucie prywatności i swobody.

Po trzecie – wybierz hotel z udogodnieniami

Hotel dla klientów biznesowych powinien oferować pakiet konferencyjny. Warto bowiem wiedzieć, że klient przyjeżdżający w interesach może mieć zaplanowane spotkania w mieście, ale niekiedy także dla wygody i szybkości działań, woli przeprowadzać rozmowy na miejscu. Jeśli hotel posiada w ofercie pakiet konferencyjny, oznacza to że zapewnia on zaplecze techniczne do organizacji konferencji, prowadzenia rekrutacji czy szkoleń, a także innych działań biznesowych. Tego typu miejsce umożliwia również prowadzenie spokojnej pracy w pokoju hotelowym lub w odrębnej sali. Będzie w nim można także zorganizować spotkanie z partnerem w interesach.

Ostatnią, choć równie ważną kwestią jest możliwość relaksu po pracy. Spotkania biznesowe trwają na ogół wiele godzin i mogą być stresujące. Dobrze jest więc, aby po ich zakończeniu mieć możliwość kojącego odpoczynku. Przy wyborze hotelu warto zatem zwrócić uwagę na to, aby miał on strefę relaksu. Powinna być ona dostępna całodobowo, aby można z niej było skorzystać o dogodnej dla siebie porze. Strefa SPA sprawi, że  pobyt na delegacji będzie doskonałą okazją do załatwienia spraw służbowych, a jednocześnie do wypoczynku. Odpowiedni dobrane zabiegi czy też możliwość korzystania z saun to doskonały sposób na relaks i to nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to ważne kryterium wyboru hotelu sprzyjającego biznesowi.

Podsumowując, hotel sprzyjający biznesowi powinien spełniać kilka wymogów. Istotne jest, aby był on usytuowany w dogodnej lokalizacji, posiadał pakiety konferencyjne i strefę relaksu oraz cechował się wysokim standardem. Wszystko to sprawi, że praca będzie nie tylko komfortowa, ale też przyjemna. 

Zobacz inne

2022-06-02

Balony reklamowe jako wyjątkowa forma reklamy
Marketing

Balony reklamowe jako wyjątkowa forma reklamy

Balony to pozornie małe i proste akcesoria, które jednak cieszą się ogromną popularnością nie tylko…

2021-05-18

W jakie środki do prania zaopatrzyć swój sklep?
Biznes

W jakie środki do prania zaopatrzyć swój sklep?

Jednym z najbardziej opłacalnych biznesów jest sklep z chemią gospodarczą. Produkty oferowane w takim sklepie…

2021-03-24

Firmowe strony internetowe a nawigacja
Firma

Firmowe strony internetowe a nawigacja

Rozwój Internetu jako środka przekazu sprawił, że wiele osób pragnie posiadać własną stronę internetową. W…

2021-08-16

W jakich przypadkach wymagane jest obuwie robocze?
Zatrudnienie

W jakich przypadkach wymagane jest obuwie robocze?

Obuwie robocze służy nam wyłącznie do poruszania się w zakładzie pracy oraz podczas zleceń wykonywanych…

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.